TEATRO

 

ÀNSIA (C R A V E) de Sarah Kane. Dir. Loredana Volpe. Cia. La Salamandra. (2a Temporada) Sala Atrium.

GUSTAFSSON R60. Escrita y dirigida por Rosa Molina. Cia. Pomodoro. Versus Glòries.            

POR. Laboratori Peripècies. Dir. Sergi Belbel. Sala Beckett.

ASAP (Actes de Solidaritat Amb el Patriarcat) Escrita y dirigida por Marc Rosich. Sala Atrium, Bcn.        

SI JO NO HI FOS (La festa seria amés divertida) Dir. Roger Ribó. Espai en construcció. La Vilella, Bcn.

LA CONFERÈNCIA DE WANNSEE de Nuckolls, Cepek y Bsonek. Dir. P. Bsonek. La Casa de la Seda, Bcn.    

VERNISSATGE de Václav Havel. Dir. Marilia Samper. La Trama Produccions. El Maldà. Teatre La Gleva. Escenari Brossa.

UN MINUTO DE SILENCIO. Escrita y dirigida por Marc Rosich. La Trama Prod. Microteatre Barcelona.

EGOS de Roger Simeon. Dir. Anna Sarrablo. La Trama Prod. Microteatre Bcn.                              

L’ EMÚ de Roger Simeon. Dir. Anna Sarrablo. La Trama Prod. Festival Píndoles, Atrium Viladecans.

FESTIVAL Km.0. Dir. Roger Ribó. Espai en Construcció. Creación en colectivo. Teatre La Vilella.             

TIRANT LO BLANCH de Joanot Martorell. Dir. Pepa Calvo. Teatre del Repartidor. Gira.                                            

TERRA BAIXA de Angel Guimerà. Dir. Pepa Calvo. Teatre del Repartidor. Teatre Joventut. Gira.

LA BANDA de Pau Plana. VanDeTeatre y La Trama Prod. Farinera del Clot.

LA MESA de Carmen Marfà y Yago Alonso. Miniteatres Bcn.

LA BALLENA JOROBADA de Marc Angelet. La Trama Prod. Miniteatres.

DESIERTOS de Josep Pere Peyró. Dir. Anna Sarrablo. La Trama Prod. IT Vic, Nau Ivanow y Almeria Teatre Bcn.                         

EN JOHN I LA CAIXA DE MÚSICA. Escrita y dirigida por Xavier Pàmies y Carla Ricart. La Trama. Teatre Gaudí Bcn.

UNO DE LOS GRANDES de Xavier Pàmies y Julio Villalonga. Tàndem Teatre y La Trama Prod. La Riereta Teatre, Porta4,

     Obrador Sala Beckett, Mostra Teatre Barcelona, Àtic22 Tantarantana.

LA GOTA MALAYA. Dir. Paula Fernández. La Riereta Teatre, Porta 4, Mostra Teatre Barcelona y Escènia Mostra de Teatre.

PALABRAS MUDAS. Escrita y dirigida por Eugènia Mañas. Lamaga Teatre. Sala Cincómonos.

MOREN ELS CONTES de Carles Mallol. Dir. Antonio Calvo. Blauter Prod. Sala Trono, Teatre l’Aurora y Teatre Tantarantana.

LOCURAS URBANAS de Iván Campillo. Dir. Marino Ruiz. Cia. Aida Teatre: Teatreneu Bcn.

¿PERO ESTO QUÉ ES? (Don Juan al desnudo) de Iván Campillo. Dir. M. Ruiz. Cia. Aida Teatre. Teatreneu.  

ARA, SENSE MÉS NI MÉS y SENSE MÉS NI MÉS. Blauter Produccions. Teatre de Salt, Teatreneu.  

LA CANTANT CALBA de Eugène Ionesco. Dir. Isidor Barcelona. G.T.C.N.: Mostra de Teatre Castelló y Valldoreix.            

                

LECTURAS DRAMATIZADAS

​TANZÀNIA d’Ana Bofill. Direcció: Marta Buchaca. Sala Beckett.

EL PLAER DE LA SEGONA RÈPLICA. Direcció: Marc Artigau. Sala Beckett.

L’ANY QUE VAM VIURE SENSE INTERNET de Roger Simeon. Dir. Anna Sarrablo. Sala Flyhard.

EL LLEIG de Marius Von Mayenburg. Dir. Carlos Briones. A.A.D.P.C. Espai Lliure.

EL DIA QUE EN SEAN PENN EM VA MIRAR de Teresa Méndez. Dir. Ariadna Martí. Projecte Vaca. S.G.A.E.

LA BAILARINA Y LA ESCOPETA de Santiago Merchant. Dir. Daniel J. Meyer. Àtic 22 Tantarantana.

PERÒ LA CIUTAT M’HA PROTEGIT de Tanja Sljivar Dir. Daniela De Vecchi. LAminimAL. Festival Piigs (Grec Festival). Nau Ivanow

RZ en RV de Roberto Zucco de Bernard-Marie Koltès. Dir. Abel Vernet. Àtic22 Tantarantana.

BRAD de Marc Angelet y MORT NATURAL de Emili Corral. Dir. M.A. Raió. Àtic 22 Tantarantana.

DESTI-NAT. Dir. Guillem Clua. Obrador Sala Beckett.  

DESAPAREGUT SOBRE EL CANAL de Albert Suñé. Casa València.

POEMARI A GABRIEL FERRATER. Dir. Isidor Barcelona. G.T.C.N.

W.C. Escrita y dirigida por Sergi Badalona. Obrador Sala Beckett.

DRAMATURGIA y DIRECCIÓN

 

ÀNSIA (CRAVE) de Sarah Kane. Dir. Loredana Volpe. Ay. Dirección: Xavier Pàmies. Sala Atrium.

HAMLET/SEGISMUNDO de Loredana Volpe. Asistente Movimiento: Xavier Pàmies. Teatre Eòlia.

​SERENDIPIA de Adela Silvestre. Dir. Xavier Pàmies. Microteatre Barcelona.

AMORES MINÚSCULOS. Dir. Iñaki Nieto Ay. Dirección: Xavier Pàmies. Los Zurdos. Club Capitol.

28 DIES de Jordi Casasampera. Dirección: Xavier Pàmies. Mescla Teatre, L'Evocador y La Trama Produccions. 

EN JOHN I LA CAIXA DE MÚSICA. Escrita y dirigida por Xavier Pàmies y Carla Ricart. La Trama Produccions.

UNO DE LOS GRANDES. Escrita y dirigida por Xavier Pàmies y Julio Villalonga. Tàndem Teatre y La Trama Produccions.

LA GOTA MALAYA. Dir. Paula Fernández. (Coautor) Cía. Abajofirmantes.

ARA, SENSE MÉS NI MÉS y SENSE MÉS NI MÉS. (Coautor y codirector) Blauter Produccions.

DANZA TEATRO

 

MÉS QUE UNA VISITA de Anna Hierro. Caixaforum Barcelona, Madrid, Girona y Sevilla.

BALLROOM de Anna Hierro. Mutuo Centro de Arte, Casa Elizalde, Espai Erre.

EL SÍNDROME DE JULIETA de Mauro Barahona. Fabra i Coats y Festival Nunoff.

CINE

L’ENIGMA VERDAGUER. Guión de David Plana y Dir. Lluís Maria Güell. Diagonal TV, TV3 i TVE.

VULCANIA de Diego Soto y Dirección de José Skaf. Zentropa Spain.

MESSI. Dir. Alex De La Iglesia. (Documental) Mediapro.

TU Y YO. Dir. Kike Maíllo. Mediapro y Sábado Películas.

NO ME PIDAS QUE TE BESE PORQUE TE BESARÉ. Guión y Dir. Albert Espinosa. Rodar y Rodar.

EL AMOR ES UN SUICIDIO. Dir. Daniel Farriol. La Travesía Films.

CORTOMETRAJES

GIGI 33 de Pol Armengol. Euphoria Productions.

LA SOMBRA DEL CEREZO de Anna Puiggalí (16 mm.) E.S.C.A.C.

LATE WORK. Escrito y dirigido por Nil Cardoner. E.S.C.A.C.

SIROCO. Escrito y dirigido por Paula Gallego. U.P.F.

NEUS. Escrito y dirigido por Shamp Kamp. E.C.I.B.

OJOS QUE NO VEN de Ignacio F. Rodó y Dirección de Pol Mallafré.

EL ANDAR DEL BORRACHO. Guión y dirección de Pol Armengol. E.S.C.A.C.

SONÁMBULA. Guión y dirección Àlex Garcia. Master dirección E.S.C.A.C.

LO QUE DEJAMOS ATRÁS. Guión y dirección de David Matamoros. Zentropa Spain.

PRESCINDIBLES. Dir. Joan Álvarez. Premio Plus Ultra Notodofilmfest.

LA CAMA. Dir. Daniela Abad (16mm.) E.S.C.A.C.

RECURSOS HUMANOS. Dir. Joan Álvarez. Premi del Público Notodofilmfest.

GRIETA EN LA OSCURIDAD. Dir. Xavi Rull. Noctambule Cinema.

NESSUM DORMA. Guión y dirección de Fabián Matas.

SOLO BONDAD. Dir. Daniela Abad. E.S.C.A.C.

AUSENCIA DE CAMBIO. Dir. Toño Chouza. Mejor Dirección Festival Curtas na Rede.

DE L’AMORE. Dir. Toño Chouza. Mejor Dirección Fest. Curtas na Rede.

TE LO DIGO YO. Dir. Joel López. E.S.C.A.C.

MR. COCO MAMBO. Dir. Toño Chouza (16mm.) E.S.C.A.C.

EL PÉNDULO. Dir. Cristian Santos. C.E.C.C.

ECO Y NARCISO. Dir. Júlia Rabadán (16mm.) E.S.CA.C.

MÜNCHAUSEN. Dir. T. Chouza. Nominado Mejor Actor y premio Mejor Corto Festival Curtas na Rede.

EN ALGÚN LUGAR. Dir. Arnau Bronsoms. C.E.C.C.

LA PUERTA CONDENADA. Dir. Cristina Martín (16mm.) E.S.C.A.C.

LOS SUEÑOS DE EVA. Dir. Toño Chouza. E.S.C.A.C.     

LAVAR A MÁQUINA (Dirección de actores / 16mm.) U.P.F.

EL SOLDADO ES MAGO. Dir. Guillem Gastó. Aved Produccions.

UNA PARADA EN EL CAMINO. Dir. Arnau Bronsoms. C.E.C.C.

30 AÑOS NO SON TANTOS. Dir. Chiara Marañón. U.P.F.

RUN. Dir. Jan L. Latussek. Finalista Festival Cine Sitges. Sección Brigadoon.

TELEVISIÓN y RADIO

 

EL INOCENTE. Dir. Oriol Paulo. Netflix España.

HACHE. Dir. Verónica Fernández, Fernando Trullols. Netflix España.

CENTRO MÉDICO. Dir. Jose María Martín Yeste. Zebra Producciones. TVE.

LA RIERA. Dir. Esteve Rovira. TV3.

UNA FLAMA AL COR. Dir. Josep Maria Mañé. Benecé Produccions.

TU I JO I TOTS ELS ANIMALS DEL BOSC. Dir. Lluís de Sola. Xarxa de Televisions Locals.

INFIDELS. Dir. María Almagro. TV3 / Diagonal TV.

POR LA MAÑANA de Toño Chouza. “Sala 33” TV3. Mejor Corto Comarcal. Fest. Int. de Bueu.

SUEÑO IMPERFECTO de Toño Chouza. “Sala 33” TV3. Mejor Corto Mostra Intern. Curtas Vila de Noia.

JA EN SOM TRES. Dir. Bernat Gascón. Blauter Produccions.

JO, EL DESCONEGUT. Dir. Joan Mallarach. Jet Films. TV3 / TVE. Fest. Cine Español de Toulouse.

LA VIA AUGUSTA. Dir. Jaume Oristrell. TV3 / Ovideo.

EL COR DE LA CIUTAT. Dir. Pere Puig / Esteve Rovira. TV3.

PRESSUMPTES IMPLICATS. Dir. Enric Folch.

EL JOC DEL COMERÇ. Blauter Produccions. Xarxa Televisions Locals.

SENSE VACANCES y L’ INTERMITENT Dir. Miquel Urmeneta. Magazine Ràdio Estel.

PUBLICIDAD

 

Henkel Ibérica. Dir. María Ripoll. Monkey Films.

Ibercaja. Dir. Marialy Rivas. Mirinda Films.

Citroen C4 Stars. Dir. A.K.A. Todor. Vivi Films y Filmlover SRL.

Telefónica Imagenio. Dir. Lluís Freixa. RCR Produccions.

Telefónica Duo. Dir. Carles Lázaro. Nine To Five.

Renault Koleos. The Lift.

Vodafone. Albiñana Films.

E.A.E. Planeta. Ideas Agitadas.

Volkswagen. Dir. Derin Seale. Widescope.

Renault Green Generation. Dir. Daniel Benmayor. RCR Produccions.

LG. Dir. Jaume De Laiguana. Propaganda.

ING. Vivi Films & Mercurio Cinematográfica Italia.

Movistar. Dir. Ramses. Albiñana Films.

Quakers. Dir. Joachim Back (Oscar Award 2010 por “The New Tenants”) The Lift.
Sony. Dir. Lynn Fox. Blink London & The Smile.

Gallina Blanca. Dir. Nuria Arzuaga. Albiñana Films.

ONCE. Dir. Ramses. Albiñana Films.

Supermercats Dia. Dir. Hugo Menduiña. Agosto TV.

Cafés Delta. Dir. Bruno Ferreira. SYNC Portugal.

Transavia. Dir. David Ledoux. The Smile.

Bitter Kas. Dir. Joana Colomar The Production Club.

Miró. Dir. Toño Chouza. La Visual.

Beko. Dir. Joana Colomar. The Production Club.

Cola Cao. Dir. Gus Berruezo. Cósmico.

Brand Solo. Dir. Alex Gargot. Grayskull.

Nescafé. Dir. Alex Gargot. Intricate Productions.

Gemo. Dir. Thibault Dumoulin. Phantasm.

Boursorama. Dir. Adrien Armanet. Iris.

Cats & Co. Royal Canin. Dir. Cesc Nogueras. Enrenow.

Madrange. Dir. Seb Cirade. New Moon Productions.

Le Crédit Lyonnais. Dir. 32. Garage Films / Insurrection.

Colon (Falso documental). Dir. Dani & Roger. El Cangrejo.

Axa. Dir. Bart Timmer. Smile.

VW Caddy. Dir. María Sosa. Omicron.

Burguer King. Dir. Martin Kalina. Primo Buenos Aires.

Moritz. Dir. Sofa Experience. Lee Films.

General Óptica. Dir. Cesc Nogueras. Division Q.

Renault Zoe. Dir. Martin Kalina. Primo.

Axa. France.
 

FORMACIÓN

 

Entrenament amb Ivan Andrade: "El cos conscient". nunArt Gràcia.

Workshop amb el Col·lectiu Reâtheta. Nau Ivanow. Bcn.

Curso: "Els materials" con Pablo Messiez. Obrador Sala Beckett. Bcn.

Curso: "Las emociones no están de moda" con Clara Segura. Artstudio Bcn.

Curso: “L’intèrpret compositor” con Daniela De Vecchi (LAminimAL) Espai Erre. Bcn.
Curso: "Escriptura a peu d'escenari" con Jordi Casanovas. Nau Ivanow.
Entrenamiento Danza Contemporánea con Victoria Pérez y Miquel Barcelona en NunArt. Bcn.
Seminario Danza/Teatro: “El síndrome de Julieta” con Mauro Barahona, Espai La Trama.Bcn.
Entrenamiento Danza Contemporánea con Anna Hierro en NunArt.
Danza Contemporánea (Nivel avanzado) con Mauro Barahona. Area. Bcn.
Curso de Teatro Físico con Simona Quartucci. Estudi Tragantdansa. Bcn.
Escritura Teatral con Victòria Szpunberg i Jordi Prat i Coll. Obrador Sala Beckett. Bcn.
Seminario de Danza/Teatro: “El cos en acció” con Tomeu Vergés. Obrador Sala beckett.
Curso: Improvisación/Creación con Olga Tragant. Estudi Tragantdansa.
Danza Contemporánea I con Silvia Machado y Olga Tragant. Estudi Tragantdansa.
Stage: "Bases de Danza" con Olga Tragant. Estudi Tragantdansa.
Entrenamiento Actoral con Carme Poll y J. Daulte. Centre d’Estudis Eòlia. Bcn.
Stage: “L’actor en moviment” con Christophe Marchand (Lecoq) Estudi de Berty Tovías. Bcn.
Formación del actor y Montaje Escénico con Isidor Barcelona en el G.T.C.N.
Arte Dramático en el Estudi Nancy Tuñón. Interpretación con Nancy Tuñón, Pepa Fluvià,
Jordi Oliver, Esther de la Serna i Anna Sarrablo. Técnicas de voz con Ruth Bellido y

     Técnicas de cuerpo con Montse Prats y Núria Català. Bcn.
Iniciación al Teatro (Improvisación, expresión corporal y texto.) Estudi Nancy Tuñón. Bcn.

DOCENCIA

 

Viure en escena. Workshop interpretación a cámara. El Timbal. Bcn.

Teatro grupo jóvenes. Estudi Nancy Tuñón y Jordi Oliver. Bcn.

Iniciación Actoral. Porta 4. Bcn.

Entrenamiento actoral y trabajo de texto. Espacio La Trama.

Interpretación a Cámara, Teatro Inicial y Avanzado (substituciones) El Timbal. Bcn..

Teatro adultos y jóvenes. L’Excèntrica Centre d'Arts Escèniques. Sta. Coloma.
Taller "Fem teatre en família" C. Cívic Urgell y Casa Orlandai, Bcn.
Laboratorio de Interpretación (substituciones) Col·legi del Teatre. Bcn.
Taller "Teatre per a vianants” C.C. Urgell.

Teatro para niños de P4, P5, 1º y 2º. Escola Univers. Bcn.
Técnicas Teatrales para adultos. C.C. Casa Elizalde. Bcn.
Taller de Expressión corporal y teatro. C.C. Casa Elizalde.
Teatro adultos y codirector del grupo “Els Teatrerus d’Orlandais” Casa Orlandai. Bcn.
Técnicas Teatrales y director grupo “La Trameta Teatre”. Espacio La Trama. Bcn.
Interpretación frente a la cámara. C.C. Casa Elizalde.
Formación y montaje teatral: Primaria, ESO y Secundaria (actualidad) Escola San Miguel. Bcn.
Teatro para niños de Primaria. CEIP La Ginesta. Vallirana.
Teatro para niños de Primaria. CEIP Eulàlia Bota. Bcn.
Teatro para niños de Primaria. Escola Augusta. Bcn.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Vimeo - Black Circle
© Xavier Pàmies 2016